Почесні громадяни міста
ТИМЧИК Кирило Якович

Цюрупинськ (нині м.Олешки) пам’ятає свого визволителя командира 87-ої гвардійської Сталінградської, Перекопської, орденів Червоного прапора та Суворова ІІ ступеня стрілецької дивізії генерал-майора Тимчика К.Я. Після війни бойовий генерал часто бував у Цюрупинську (нині м.Олешки), допомагав у вирішенні проблем як депутат Верховної Ради УРСР, опікувався ветеранами, багато зробив для облаштування музею Бойової слави 87-ої гвардійської стрілецької дивізії. Народився Кирило Якович у 1903 році в селянській бідняцькій сім`ї в Немирівському районі на Вінниччині. До призову в Армію в 1925 році наймитував, працював на залізничній станції. Пройшов славний шлях від рядового до генерала, на фронтах Великої Вітчизняної війни з першого дня, командував ротою, батальйоном, полком, з 1943 року – командир дивізії. Після виходу до Дніпра, визволення Цюрупинська у листопаді 1943 року 87-ма Гвардійська дивізія була пере-кинута на штурм Перекопу, брала участь у боях по прориву Ішуньських позицій, розгрому німців під Севастополем. Бойовий шлях дивізії проліг далі на Прибалтику, Східну Прусію, Кенігсберг.
Генерала Тимчика К.Я. завжди шанобливо зустрічали ветерани, громадськість Цюрупинська (нині м.Олешки). Бо знали його чуйність, вимогливість та справедливість. Його з повагою називали «солдатським генералом». Присвоєння Кирилу Яковичу звання «Почесний громадянин м. Цюрупинська (нині м.Олешки)» було скромною даниною від громадськості міста своєму визволителю.
ДОМНІКОВ Веніамін Митрофанович

Цюрупинськ (нині м.Олешки) зустрічав їх, своїх визволителів від фашистської окупації, у листопаді 1943-го року зі сльозами радості. 87-а гвардійська стрілецька дивізія в історії міста займає почесне місце, її воїни, командири. Серед них і генерал- лейтенант Домніков В.М. На той час Веніамін Митрофанович у званні полковника очолював політвідділ дивізії. У штабі застати його було не просто – постійно перебував у полках, батальйонах, ротах – доходив своєю увагою до кожного бійця. Дбав про їх відпочинок, повноцінне харчове довольство. У дивізії його поважали за справедливість, принциповість, особисту відвагу. Командуючий 2-ою гвардійською армією у спогадах зазначив: пригадується один з багатьох бойовий епізод. Це було при прориві Ішуньських позицій у боях за визволення Криму. Політпрацівник Домніков В.М., який перебував у бойових порядках однієї з рот, передає по ланцюжку: «Солдати! Гітлерівців по-давлює наша артилерія. Зараз вони тікатимуть. Приготуватись до атаки.
Вперед! За Батьківщину!» І піднявся першим. З автоматом в руках повів за собою атакуючу роту. Після війни бойовий генерал не раз відвідував Цюрупинськ (нині м.Олешки), допомагав ветеранським організаціям. Як визволителю міста Домнікові В.М. присвоєно звання «Почесний громадянин м. Цюрупинська».
ШАТАЛОВ Анатолій Степанович

Анатолій Степанович любив своє місто і ніколи не поривав з ним зв’язків. Ці зв’язки були матеріально зримими. Він працював для свого міста. У Цюрупинську (нині м.Олешки) стоять творіння митця – пам’ятники В.І. Леніну, М.Г. Кулішу, П.Л. Литвинову, Остапу Вишні і у Сагах Бойку І.І. За заслуги перед Україною і перед рідним містом, одному з першим присвоєно звання «Почесний громадянин м. Цюрупинська (нині м.Олешки)».
ВАЙХАНСЬКИЙ Семен Семенович

Розбудовувалось Житлоселище целюлозників, соціальна інфраструктура, зростав рівень життя. Комбінат побудував нову школу, що їй присвоїли №4, два дитячі заклади з найновішим обладнанням. На березі Чорного моря виросли пансіонат і піонерський табір. Житлоселище з його комунальними службами функціонувало як виробничий підрозділ комбінату, на соціальні потреби виділялось щороку сотні тисяч карбованців. Жителі міста шанували С.С. Вайханського як керівника колективу й організатора виробництва, громадського діяча. Його неодноразово обирали депутатом Херсонської обласної ради. Місь ка рада присвоїла С.С. Вайханському звання «Почесний громадянин м. Цюрупинська (нині м.Олешки)».
СЕРЬОГІН Олександр Костянтинович

ЧЕРВОНЕНКО Анатолій Данилович

За вагомі заслуги у розвитку міста А.Д. Червоненкові у 1997 році присвоєно звання «Почесний громадянин м. Цюрупинська (нині м.Олешки)».
КРАВЧЕНКО Вікторія Анатоліївна

Після школи вступила на навчання до Херсонського державного педагогічного інституту (нині Державний університет) на факультет фізичного виховання та спорту, який закінчила з відзнакою. Спорт став для Вікторії головним у житті. Вона регулярно тренується, зростають її спортивні результати. З початку 2003 року Вікторія Кравченко в Херсонському обласному центрі „Інваспорт” на посаді тренера-викладача з легкої атлетики. Багато тренується й сама. І вже у 2006 році стає членом збірної команди України з легкої атлетики „Інваспорту”. Цього ж року виконує норматив майстра спорту міжнародного класу з легкої атлетики. Вікторія Кравченко закінчила магістратуру факультету фізичного виховання Херсонського державного університету. 2008 року Вікторія Кравченко стала дворазовим срібним призером Паралімпійських ігор у Пекіні на двох дистанціях з бігу: на 100 і 200 метрів. Нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня. Присвоєно звання заслуженого майстра спорту міжнародного класу.
За високі досягнення у спорті, що прославили наше місто, Кравченко
В.А. присвоєно звання „Почесний громадянин м. Цюрупинська (нині м.Олешки)”.
Телефон гарячої лінії 2-24-51
з 8:00 до 17:00 по будням
ОСТАННІ НОВИНИ
Подія дня
Профілактика гострих професійних захворювань - вимога часу
Першочерговим завданням керівників підприємств усіх форм власності - є створення на робочих місцях своїх працівників безпечних та нешкідливих умов
Детальніше
популярне
Погода в Олешках
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на sinoptik.ua у Херсоні