Долучаймося до культурної спадщини

Відбулося засідання районної робочої групи по питанню  створення Музею  наївного мистецтва Поліни Андріївни  Райко у м. Олешки.  У засіданні  групи взяли участь представники обласного та районного відділів культури, районної державної адміністрації, представники міської ради Петриченко О.М., заступник міського голови, та Феш Я.А., спеціаліст першої категорії відділу з питань забезпечення життєдіяльності. Головне завдання, яке стоїть перед робочою групою – створити на базі  садиби Поліни Райко  музей. Проте  основною проблемою є те, що у 2004 році  нащадками   художниці садиба продана   у приватні руки. Нові власники  не доглядають за будинком, він занепадає, руйнуються самотворні унікальні малюнки Поліни  Андріївни. Будинок потребує ремонту, малюнки реставрації.

Міська рада, районний відділ культури  вживали заходів по виявленню  нового власника з метою налагодити контакти та  спільно прийняти рішення про те, що  будинок із наївними малюнками Поліни Райко  повинен отримати статус Пам'ятки культури,  стати  культурним надбанням громади.  Але на сьогодні це питання не вирішено. Робочою групою було  визначено  перелік  невідкладних доручень по зрушенню  даного питання.

Пропонуємо всім жителям міста долучитися до  цієї справи. Можливо у жителів є спогади, фото про життя Поліни Райко.

Разом ми створимо неоцінену культурну  спадщину  Олешок.

Про подальшу роботу робочої групи буде  повідомлено додатково.