Міністерство цифрової трансформації України повідомляє!

?Міжнародний день демократії: що Мінцифра робить для розвитку е-демократії в Україні
З ініціативи ООН, починаючи з 2008 року, 15 вересня — це Міжнародний день демократії. Одна з пріоритетних цілей Мінцифри — Україна у 20-ці країн-лідерів рейтингу Індексу е-участі ООН у 2022 році.
Одним із найважливіших кроків для реалізації цієї мети є запуск платформи електронної демократії — ВзаємоДія.
З цього понеділка на платформі став доступним сервіс е-конкурсів. Відтепер понад 500 громадських організацій зможуть проходити всі етапи — від оголошення конкурсу до визначення переможців — повністю онлайн.?
Цього року на порталі з’явиться можливість:
? знаходити актуальні контакти органів влади;
? переглядати звіти про результати роботи органів влади за попередній рік;
? аналізувати матеріали громадських експертиз;
? надавати експертну допомогу під час створення політик;
? знаходити рекомендації та найкращі практики у сфері електронної демократії.
Наступного року плануємо запустити:
? публічні консультації — надважливий інструмент електронної участі, який допоможе ширшому колу людей брати участь на всіх етапах розробки політик;
? електронні опитування;
? оновлені петиції до Кабінету Міністрів України, електронні звернення та запити;
? всеукраїнський громадський бюджет;
? голосування за членів громадських рад до органів виконавчої влади.
Ми плануємо зібрати всі важливі інструменти громадської участі на зручному та впізнаваному порталі.
Цифровізація триває!