Цьогорічний приріст ПДФО складає понад 588 мільйонів гривень

За вісім місяців 2021 року платники Херсонщини перерахували до зведеного бюджету 3424,3 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. За словами в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігоря Клима, цей показник перевищив торішній на більш як 588,5 млн гривень або 21%.

Майже чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме 864,3 млн гривень, спрямовано до державного бюджету країни.

Решта 75% від загальної суми надходжень, або майже 2560 млн гривень, залишились в розпорядженні місцевих бюджетів області. Плюс до відповідного періоду попереднього року складає майже 445 млн гривень. Оскільки цей податок є бюджетоутворювальним у всіх громадах регіону, то такий приріс надходжень є значною фінансовою підтримкою для реалізації проєктів з розвитку та благоустрою громад.

Обсяг надходжень податку на доходи фізичних осіб напряму залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники, та легальності трудових відносин як таких. Тож податківці постійно проводять роз’яснювальну та контрольно – перевірочну роботу з метою дотримання роботодавцями вимог трудового й податкового законодавства.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».