Кількість профзахворювань збільшилась на 31,6% за річними підсумками
Кількість профзахворювань збільшилась на 31,6% за річними підсумками
У минулому році Фондом соціального страхування України зареєстровано 2 921 випадок набуття українськими працівниками професійного захворювання. Кількість встановлених профзахворювань збільшилась на 31,6%, або 701 випадок порівняно з 2020 роком.
Основною причиною набуття статусу потерпілого на виробництві через професійне захворювання у минулому році залишились хвороби органів дихання, захворювання опорно-рухового апарату та хвороби слуху.
Зверніть увагу, професійне захворювання набувається працівниками через системний, зазвичай довготривалий вплив негативних виробничих факторів. Тож випадки захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19 не входять до зведених даних по професійним захворюванням, оскільки є гострими професійними захворюваннями, тобто вважаються нещасними випадками на виробництві та включаються до відповідної аналітичної інформації.
Найбільша кількість професійних захворювань зареєстрована у Дніпропетровській області (1 119 випадків), Львівській області (687) і Донецькій області (618). Кількість потерпілих осіб, які отримали профзахворювання у цих областях, складає 83% від загальної кількості потерпілих по Україні.
При цьому найбільший показник зростання кількості профзахворювань спостерігається у Львівській області – на 328 випадків.
Значне зниження кількості професійних захворювань відбулося у Запорізькій області – на 21 випадок (з 112 до 91), Харківській області – на 11 випадків (з 29 до 18) та Житомирській області – на 9 випадків (з 12 до 3).
Нагадаємо, у разі діагностування професійного захворювання та відповідного висновку МСЕК Фонд фінансує застрахованим особам щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності; допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності; одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого та ін.
Також потерпілі на виробництві мають право на: лікування за рахунок коштів Фонду в закладі охорони здоров’я, враховуючи оперативні втручання; забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення упродовж усього періоду до відновлення працездатності; подальшу медичну реабілітацію; санаторно-курортне лікування тощо.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
Читайте також:
Для бажаючих надати гуманітарнуДержавна гаряча лінія
Перелік захисних споруд цивільного захисту
Бути напоготові: як діяти у випадку повного відключення інтернету
ПАМ'ЯТКА щодо дій населення під час бойових дій
...
Шановні страхувальники !
НА ВАРТІ НАШИХ ДУШ НЕБЕСНА СОТНЯ!
Відбулося чергове засідання «круглого столу»
Для змістовного спілкування
ОСТАННІ НОВИНИ
Подія дня
Державна гаряча лінія
Державна гаряча лінія для бажаючих надати гуманітарну допомогу населенню або підтримати українських військових та бійців територіальної оборони. Для
Детальніше
популярне
вологість:
тиск:
вітер: